CatEye Omni 3

cat eye omni 3

CatEye Omni 3 czyli lexus look dla osoby jadącej za Tobą :) Tylna lampka rowerowa jest skrajnie ważna dla rowerzysty, który korzysta z dróg bo chroni przed rozjechaniem przez samochód. Przynajmniej w teorii. W końcu i ja postanowiłem  kupić sobie jakąś fajną. W kwestii tylnych lampek powiedziano już wszystko. Od lat są różne wzory, motywy, ilości diód, pierdylion trybów świecenia oraz baterie. Mówiąc szczerze to nie przywiązywałem do tego elementu specjalnej uwagi. Miałem od zawsze i używałem od zawsze. Wszystko w temacie.


Przerobiłem lampki od 5 PLN aż do Omni 3, która jest moim najdroższym świecidełkiem. Tanie lampki działają i tego nie można im odmówić. Problem jest w nędznym mocowaniu, słabej jasności, kiepskim uszczelnieniu oraz wąskim kącie świecenia.

Przez ostatnie kilka lat używałem znalezionej w górach lampki (bodajże Sigmy Sport), która była bez mocowania więc przyklejałem ją do siodła nieśmiertelną izolacją. Patent dobry jak każdy inny za wyjątkiem sytuacji kiedy trzeba wymienić baterie. Druga kwestia to ciągłe poprawianie ponieważ mocowanie nie jest zbyt stabilne.

Skąd pomysł na Omni 3? Z mocowania FlexTight™, które ma licznik https://endurorider.pl/cateye-stealth-10/ Rozwiązanie tak mi się spodobało, że zapragnąłem mieć wszystko w tym systemie nawet słuchawkę od prysznica w łazience. Kryteria doboru modelu były bardzo proste: cena oraz baterie AAA (LR-03) Małe paluszki można kupić praktycznie wszędzie i dlatego zdecydowanie preferuje ten typ bo nie ma problemu kiedy trzeba zrobić niespodziewaną wymianę.

Wybierając Omni poleciałem na lexus look’a czyli cała lampka jest z tego samego czerwonego materiału przez co fajnie wygląda. Ku mojemu rozbawieniu okazało się, że lampka tylna to też szereg technologii bo samo świecenie już nie wystarcza.

Oto co daje nam Omni 3:

  • OptiCube – zabiegi mające na celu zwiększenie widoczności poprzez odpowiednią wiązkę światła, którą emituje dioda. Tak naprawdę producent nie napisał dokładnie o co mu chodzi więc powyższe jest moim przypuszczeniem.
  • świecenie od prawa do lewa czyli 180* rozrzutu światła. Diody świecą centralnie na wprost, pod kątem 50* oraz 90* czyli na boki.
  • cudowny uchwyt FlexTight™ czyli bardzo stabilne i całkowicie beznarzędziowe mocowanie lampki w półtorej minuty.
  • uszczelniona obudowa – pomiędzy korpusem a podstawą lampki znajduje się uszczelka, która chroni środek przed wodą i brudem. Póki co połączenie jest idealne szczelne, ale zastrzegam że od razu posmarowałem wszystko smarem silikonowym, który bardzo dobrze wpływa na żywotność gumy. Sama uszczelka to nie jest płaski kawałek gumy tylko całkiem zmyślny szereg zaprojektowanych wypustek komponujących się z lampką.
  • 3 tryby świecenia: ciągły, pulsujący oraz ADHD. Odpowiednio baterie powinny wystarczyć na 100, 150 oraz 200 godzin pracy i jest to całkiem dużo.
  • dodatkowy uchwyt do paska
  • dodatkowy uchwyt do bagażnika (okrągła gumowa tuleja będąca redukcją)

Teraz coś dla gryzigramków czyli każdy element oddzielnie i wszystko razem. Lampa z bateriami.CatEye Omni 3

CatEye Omni 3

CatEye Omni 3

CatEye Omni 3

CatEye Omni 3Montaż na sztycy jest banalnie prosty i zajmuje chwilę.  CatEye Omni 3Dzięki uchwytowi FlexTight™ można ustawić Omni zarówno poziomo jak i pionowo. W każdej pozycji lampka jest zabezpieczona przed wypadnięciem. Na górze widać włącznik w formie wygodnego przycisku.CatEye Omni 3

CatEye Omni 3Wymiana baterii jest równie prosta. Rozdzielamy dwie połówki lampki monetą i mamy dostęp do wszystkiego. CatEye Omni 3A jak to świeci? Bardzo mocno i bardzo jasno. Bezpośrednie gapienie się w diody to nie jest najlepszy pomysł i odradzam takie zabawy. Omni 3 widać z bardzo daleka i naprawdę nie sposób nie zauważyć rowerzysty.

Na chwilę obecną nie mam żadnych uwag do Omni 3 poza tym, że gdyby była nieco tańsza to świat by się nie skończył. Jakość wykonania, wyśmienity uchwyt FlexTight™ oraz bardzo mocne i jasne światło sprawiają, że produkt jest naprawdę godny polecenia. 

Jakość materiału
Mocowanie
Zużycie energii
Szczelność
Współczynnik czadu
Cena
Average

Aktualizacja 03/12/2016

Omni 3 odszedł w smugę cienia. Jego miejsce zajął https://endurorider.pl/walle-mactronic-lampka-rowerowa/

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

Jeden komentarz do “CatEye Omni 3”

Podziel się swoją opinią