Truvativ ISO Flow

truvative iso flow

Truvativ ISO Flow kupiłem wyłącznie ze względu na cenę i możliwość rozebrania kół łańcuchowych. Korba pracuje w systemie power spline, który bywa nazywany „małym wielowypustem” Nie spodziewałem się niczego szczególnego ale… jest zupełnie inaczej! Zestaw jest świetny!Za te pieniądze ciężko mi wymyślić coś lepszego. Suport na łożyskach maszynowych, wielowypust i koronki, które póki co się nie wygięły. Ten egzemplarz truvativa jeździ w meridzie czyli non stop.

Tak jak każda tania korba ISO FLOW ma miękkie powłoki kolorystyczne. Efekt to błyskawiczne wycieranie się koloru oraz duża łatwość zarysowania powierzchni. Dla jednych wygląda to dziadowsko a dla innych, takich jak ja, bardzo fajnie :)


Jakość materiału
Jakość wykonania
Trwałość
Sztywność
Współczynnik czadu
Cena
Average

AKTUALIZACJA: 6/12/2009

Chciałbym tutaj pochwalić ISO Flowa ponieważ, w tym roku środka tarcza przeżyła już dwa szlifowania. Na szczęście zabieg się udał i łańcuch przestał być zasysany. Chain suck to zjawisko, które nie jest niczym innym jak zaklinowaniem się łańcucha pomiędzy kołami zębatymi a ramą. Plastelinowe łańcuchy KMC bardzo skutecznie zniszczyły zęby w wyniku czego na krawędziach powstały zadziory, które łapią łańcuch i blokują go. Niestety nie mam zdjęć, ale wygląda to podobnie jak zniszczone zębatki w kasecie tyle, że łańcuch nie przeskakuje a blokuje się.

Suport nie wykazuje żadnych oznak przedśmiertnych, wielowypust w stanie idealnym, gwinty całe pomimo kilku demontaży zestawu. Gorąco polecam używać smaru miedziowego przy zakładaniu korby na oś suportu – przy zdejmowaniu rozdzielenie elementów odbywa się dużo lżej niż na zwykłym smarze. Wedle moich obliczeń korba przejechała do tej pory ok 3543 km. Ostatnio zacząłem odczuwać postępujące zmniejszenie sztywności w obszarze mufy suportu, ale muszę obadać zjawisko dokładniej przed wydaniem werdyktu – równie dobrze koło może być „luźne” albo rama się kończy…

Uważam, że zakup ISO FLOWa był strzałem w dziesiątkę. Korba okazuje się być wyjątkowo żywotna, tania a najbardziej używana środkowa tarcza jest podatna na szlifowanie dzięki czemu można ją odratować po zbyt wyciągniętym łańcuchu. Stosunek jakoś/cena nie do pobicia.

Powiem szczerze, przy cenie zestawu niewiele większej niż nowy pakiet do firexa poważnie myślę nad drugim isoflowem. Jeżeli mogę tanio kupić coś co działa i nic się z tym nie dzieje to czemu nie?

Niepozorny komplet, który okazał się być dużo lepszy niż sądziłem. Przy najbliższej okazji chcę go przetestować w górach.

Aktualizacja 17/07/2013

Fabrycznie nowy ISOflow :)

Truvativ ISO Flow

Truvativ ISO Flow

Truvativ ISO Flow

Truvativ ISO Flow

Truvativ ISO Flow

Jeżeli nie chcesz przegapić żadnej aktualizacji strony Endurorider.pl zapisz się do Newslettera

Jeżeli w komentarzu podano prawdziwy adres e-mail to dostaniesz informację kiedy Twoja wypowiedź zostanie opublikowana. Pamiętaj aby sprawdzić folder SPAM.

Avatar photo

Autor: 

Twórca i założyciel Endurorider.pl Bezkompromisowy wielbiciel grubych opon i prawdziwej górskiej jazdy.

Powiązane wpisy

2 komentarzy do “Truvativ ISO Flow”

  1. […] Korba wraz suportem ISO FLOW to jeden z lepszych modeli, które Truvativ wypuścił na rynek. Produkt nie rzucał na kolana, ale okazał się być bardzo trwały i przyjemny w użytkowaniu. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://www.endurorider.pl/truvativ-iso-flow/ […]

  2. […] https://www.endurorider.pl/mbike-avenger/ oraz https://www.endurorider.pl/truvativ-iso-flow/ ? No więc rower poszedł do syna znajomego a korba ISO FLOW cały czas w nim była. Przy inspekcji […]

Podziel się swoją opinią